TIM - Objednávky odběratelů

     Modul řeší kompletní zpracování objednávek odběratelů, rezervace a aktualizace stavu zásob, potvrzování objednávek, vystavování dodacích listů a faktur.

Předběžný zisk
     Modul předběžně vypočítává zisk z objednávek, které firma obdržela. Dokonalý způsob vyúčtování všech obchodních operací umožňuje vytvářet denní přehledy výkonů jednotlivých prodejců. Výkazy objednávek se dají prohlížet dle identifikace zákazníka, hrubého zisku, data, výrobku či obchodníka. Lze obdržet úplný přehled o významných zakázkách.

Zpracování objednávky
     Standardní zpracování objednávek probíhá v několika fázích a je ukončeno automatickým vystavením jedné či více faktur. Objednávka lze vyskladnit dodávkami zboží z různých skladů. Objednávka může být vyřízená najednou nebo částečnými dodávkami nebo naopak lze částečné dodávky na objednávku nepovolit. Zpracování přijaté objednávky lze též pozdržet. Objednávka může mít neomezený počet řádků. Řádky lze přidávat, měnit nebo rušit. Při zápisu objednávky se prověřuje stav úvěru zákazníka. Je-li úvěr vyčerpán, lze objednávku zrušit nebo uvědomit odpovědného pracovníka.

Doplnění zásob
     Není-li na skladě dostatek zásob k okamžitému vyřízení, sledují se objednávky dle požadovaného data dodání zboží. Na základě nových příjmů do skladu se provádí alokace a rezervace zboží k nevyřízeným objednávkám.

Ceny
     Při zápisu objednávky lze každému zákazníkovi přidělit až deset různých cenových hladin, přičemž jedna z nich má implicitní platnost. Dopravné a manipulace se kalkulují samostatně podle jednotlivých položek a mohou být modifikovány, dojde-li k částečné dodávce zboží.© 2002, Accelerando, R-Info s.r.o. All Rights Reserved.